Dlaczego Mikser o Wymuszonym Działaniu SoRoTo jest Ergonomiczny?

Dowiedz się więcej o tym, co sprawia, że ​​miksery z wymuszonym działaniem SoRoTo są jednymi z najbardziej ergonomicznych na rynku.

Mówiąc ogólnie, ergonomia w wielu miejscach pracy jest tematem lekceważonym, a sporo osób wykonujących ciężką pracę fizyczną jest nieświadomych wielu zagrożeń, które podejmują, ponieważ nie są dobre w zbieraniu sygnałów wysyłanych przez ich ciała. Jednak, naszą misją jest informowanie Ciebie na temat istotności ergonomii w miejscu pracy i utrzymanie rozwoju naszych produktów w bardziej ergonomicznym kierunku.

Nasze produkty są rozwijane zgodnie z motto “przez murarzy dla murarzy”, co oznacza, że ergonomia jest uwzględniona w każdym z naszych rozwiązań produktowych. W tym wpisie, we współpracy z Charlotte Andersen, terapeutką zajęciową z Vasegårdens Klinikker ApS, zwrócimy uwagę na ergonomiczne rozwiązania zastosowane w naszym mikserze o wymuszonym działaniu.

 

Mikser o wymuszonym działaniu jest bardziej ergonomiczny niż jego alternatywy

Ale najpierw zacznijmy od podstaw: Dlaczego mikser o wymuszonym działaniu jest podczas użycia bardziej ergonomiczny? Dzieje się tak dlatego, że redukujesz potencjalne obciążenie ciała związane z takimi czynnościami, jak mieszanie dużych ilości materiału w wiadrze z cementem za pomocą mieszadła, gdzie osobiście musisz poświęcić dużo siły manualnej na wykonanie mieszanki (przy okazji, nasza trzepaczka do mieszania została opracowana ze szczególnym uwzględnieniem ergonomii, ale to temat na zupełnie osobny wpis na blogu). Alternatywą dla miksera o wymuszonym działaniu może być mikser bębnowy, jednak jest on zbyt ciężki do manewrowania, a przechylanie bębna w celu przeniesienia mieszanki na taczkę wymaga ogromnego zrzutu mocy.

Jakie elementy decydują o ergonomii miksera SoRoTo? Przede wszystkim mieszadła SoRoTo ważą mniej niż inne mieszadła tego typu dostępne na rynku - na przykład nasze mieszadło o pojemności 120 l jest o 30% lżejsze niż inne mieszadła tego typu o tej samej pojemności dostępne na rynku. Przy 40 l mamy najmniejsze mieszadło o wymuszonym działaniu na rynku, które kiedyś wymyślono z myślą o wnoszeniu na górę w wieżowcach, ale mamy również mieszadła o wymuszonym działaniu o pojemności do 300 l, co daje szeroki wybór modeli, które mogą spełnić wiele różnych potrzeb.

Ponadto wysokość miksera SoRoTo można regulować za pomocą teleskopowych nóg, dzięki czemu ma on te same zalety co stół z regulowaną wysokością, zapewniając optymalną wysokość roboczą. Charlotte Andersen wyjaśnia tutaj, jak ważna jest prawidłowa wysokość robocza:

 

Teleskopowe nogi

"Teleskopowe nogi miksera SoRoTo umożliwiają dostosowanie wysokości maszyny do indywidualnych potrzeb. Zmniejszają one obciążenie ciała, umożliwiając pracę z rękami na lepszej wysokości. Zalecam wykonywanie ciężkich prac z rękami na wysokości 15-20 cm poniżej łokci, co jest możliwe tutaj".

"Ponadto, po ustawieniu nóg teleskopowych w najwyższym położeniu poprawia się środek ciężkości, co znacznie ułatwia przechylanie miksera w trakcie transportu. W ten sposób zużywa się mniej siły mięśni i mniej obciąża plecy, niż gdyby mikser nie miał regulacji wysokości".

Nogi teleskopowe mają również inne zalety niż tylko możliwość regulacji wysokości, ponieważ ułatwiają przechylanie miksera, gdy trzeba go przenieść. Kolejną rzeczą, która ułatwia transport SoRoTo są kółka załadowcze umieszczone po bokach uchwytu. Kółka załadowcze ułatwiają załadunek mieszadła na przyczepę lub na samochód ciężarowy, ponieważ wykonują one pracę za użytkownika. Zmniejsza to obciążenie ramion i pleców, a także chroni pojazd, ponieważ eliminuje ryzyko zarysowania.

 

 

Ruszt przechylny do łyżki z cementem

Ale nie tylko teleskopowe nogi miksera SoRoTo przyczyniają się do zwiększenia wysokości roboczej. Innym elementem, który to zapewnia, jest ruszt przechylny do łyżki z cementem, który umożliwia umieszczenie łyżki z cementem na bardziej naturalnej wysokości. Według Charlotte Andersen, pozwala to zaoszczędzić więcej wysiłku fizycznego niż mogłoby się wydawać:

"Podnosząc łyżkę z cementem na wysokość 25-28 cm od podłogi, w rzeczywistości zmniejszasz obciążenie ciała o około 50%"

…mówi, kontynuując: „... Niektórych może zaskoczyć, że stosunkowo niewielka zmiana wysokości oznacza, że trzeba mniej się wysilać. Wynika to jednak z faktu, że unikasz podnoszenia wrażliwych obszarów ciała, takich jak dolna część pleców, dlatego świetne przechylanie zapewnia ogromną redukcję możliwego stresu, w szczególności tam”.

Jednak lepsza wysokość robocza nie jest jedyną zaletą umieszczenia łyżki z cementem na ruszcie przechylnym. Umieszczając łyżkę z cementem bliżej otworu tacy, zmniejszamy również ryzyko przewrócenia się łyżki, gdy mieszanka dostaje się do niej z dużą prędkością. Dzięki temu nie trzeba trzymać łyżki jedną ręką podczas otwierania przepustnicy, co jest bardzo niefortunną pozycją.

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na usunięcie noża z wierzchu?

Istnieje wiele argumentów za i przeciw nożowi na górze miksera o wymuszonym działaniu. Nasze poprzednie modele mikserów o wymuszonym działaniu były zarówno z nożami, jak i bez nich, ale ze względów ergonomicznych zdecydowaliśmy się je usunąć, ponieważ chcemy wziąć odpowiedzialność za dobre samopoczucie naszych użytkowników. Być może zastanawiasz się, co to ma wspólnego z odpowiedzialnością za Twoje dobre samopoczucie? To dlatego, że nóż służy do otwierania worków z cementem itp. w sposób bardzo nieodpowiedni dla ciała. Dzieje się tak dlatego, że podnoszenie worka z cementem na wyciągniętej, uniesionej ręce jest znacznie gorszym sposobem podnoszenia, zgodnie z przewodnikiem National Working Environment Authority dotyczącym podnoszenia, ciągnięcia i pchania.

Dokładniej mówiąc, we współpracy z Charlotte Andersen obliczyliśmy, jak duże obciążenie dla krążków międzykręgowych może spowodować podniesienie worka z cementem o wadze 15 kg, co z kolei może doprowadzić do przepukliny krążka międzykręgowego.

" Podnoszenie w wyciągniętej ręce worka z cementem o wadze 15 kg powoduje nacisk o wadze prawie 200 kg na dyski w plecach. Młody, sprawny mężczyzna może tolerować maksymalny nacisk ok 340 kg na dysk. Jeśli nie jesteś sprawny lub młody, możesz tolerować mniej. Oznacza to, że jednorazowe podniesienie na wyciągniętej ręce worka z cementem ważącego 15 funtów może spowodować nadmierne obciążenie organizmu"..

Przypisanie konkretnych liczb do sposobu, w jaki traktujemy nasze ciała, daje dobry obraz jego zużycia, co może wynikać z ciężkiej pracy fizycznej. Ryzykowna może być konieczność zrzucenia ciężkiego worka z cementem z wysokości powyżej ramion, ponieważ jest to dokładnie to, czego Charlotte Andersen nie zaleca robić.

" W przypadku miksera SoRoTos o wymuszonym działaniu będziesz chciał podnieść worek z cementem trzymając go blisko ciała, po czym umieścisz go na górnej kratce miksera i otworzysz worek nożem, gdy będzie on leżał na górnej kratce. W ten sposób unika się podnoszenia worka powyżej wysokości ramion i skręcania ciała. Dzięki teleskopowym nóżkom można ustawić mikser na niskiej wysokości, aż do momentu wsypania do niego cementu. Możesz również umieścić worek na ruszcie przechylnym miksera, jeżeli chcesz podzielić podnoszenie na dwie czynności".

 

Czy uchwyt do kielni jest tylko chwytem reklamowym?

Omawiając ergonomię, często mówimy o wadze i rozłożeniu ciężaru, ale są dwie ciekawe cechy naszej mieszarki o wymuszonym działaniu, które dotyczą powtarzających się czynności roboczych, o których chcemy wspomnieć na zakończenie tego wpisu. Jedną z nich jest nasz uchwyt na kielnię, który może wydawać się prostym chwytem marketingowym, ponieważ jest to nic innego, jak mały metalowy uchwyt na kielnię, ale w rzeczywistości opinie murarzy były takie, że jest on bardzo przydatny, ponieważ używasz i odkładasz kielnię niezliczoną ilość razy w ciągu dnia pracy i w ten sposób unikasz wielokrotnego schylania się. Ponadto, zawsze wiesz, gdzie znaleźć swoją kielnię - nie lekceważ więc zalet tak prostego, ale sprytnego rozwiązania, jak uchwyt na kielnię.

Ostatnią ergonomiczną cechą, o której chcemy wspomnieć w tym wpisie, są ramiona mieszające maszyny. Z ergonomicznego punktu widzenia ramiona mieszające miksera SoRoTo wyróżniają się tym, że można je bardzo łatwo zdemontować i wymienić bez użycia jakichkolwiek narzędzi. W ten sposób unika się pochylenia do przodu i niewygodnej pozycji podczas demontażu ramion, który jest wykonywany codziennie w ramach czyszczenia maszyny.

Innymi słowy, mikser o wymuszonym działaniu jest doskonałym wyborem, jeśli chcesz maksymalnie chronić swoje ciało podczas mieszania różnych materiałów, a tym samym jest to inwestycja w siebie i swoje zdrowie. W SoRoTo dokładamy wszelkich starań, aby w naszych mikserach z mieszadłami o wymuszonym działaniu stosować najlepsze rozwiązania ergonomiczne, ponieważ sami wiemy, jak to jest być tym, który trzyma w ręku worek.

Podsumowując ergonomiczne zalety miksera SoRoTo, dzięki rusztowi przechylnemu i teleskopowym nogom, zapewnia on prawidłową wysokość roboczą przy podnoszeniu łyżki z cementem i mieszaniu materiałów w wannie. Ponadto w mikserach SoRoTo o wymuszonym działaniu poprawiony jest środek ciężkości, co wynika zarówno z teleskopowych nóg, jak i niskiej wagi maszyny. Ramiona mieszające są łatwe w montażu, dzięki czemu nie trzeba stać w pozycji pochylonej podczas pracy z narzędziami. Koła załadowcze ułatwiają transport, zapobiegając niepotrzebnemu obciążeniu i przeciążeniu ciała.

Więcej o tym jak pracować w ergonomicznych pozycjach przeczytasz na naszym blogu: "5 Wspaniałych Wskazówek dla Lepszej Ergonomii".