MURARZ STAŁ SIĘ PRODUCENTEM

Historia SoRoTo® zaczyna się w 1983 roku, kiedy to murarz Benny Andersen postanowił skonstruować mieszalnik, którego potrzebował zarówno on, jak i jego współpracownicy. Jeden do układania płytek w pomieszczeniach, podłóg, renowacji betonu i zwykłych prac murarskich. ​

Mieszalnik ten musiał być poręczny; łatwy do wniesienia po schodach i przez drzwi. I musi być zasilany konwencjonalną energią krajową.

Mieszalniki o wymuszonym działaniu, które istniały w tamtych czasach, były duże, trudne w obsłudze i działały na prąd trójfazowy – a jakość mieszanki pozostawiała wiele do życzenia.

 

  

PIERWSZY MIESZALNIK BYŁ SENSACJĄ

Aby to osiągnąć, Benny Andersen musiał zignorować wszystkie poprzednie konstrukcje mieszalników i ostatecznie zaproponował swój nowy, przełomowy projekt po zaledwie kilku latach intensywnej pracy.

Był to mieszalnik o wymuszonym działaniu o pojemności mieszania 40 litrów, co odpowiadało wówczas zawartości standardowego worka.

Był on tak mały, że jedna osoba mogła go przenieść na 4 piętro – a przy pracował on na zwykłym zasilaniu z gniazdka.

Czerpak stanowiły ramiona mieszające, które Benny sam skonstruował i opatentował. Zapewniły one idealną mieszankę i można je było (zdemontować) bez użycia narzędzi.

Odbiór ze strony innych profesjonalistów przerósł oczekiwania – mieszalnik był sensacją.

Jednakże duńscy rzemieślnicy byli bardzo zajęci pracą i wkrótce zaczęli szukać coraz większych maszyn – i nadal będą to robić przez kolejne lata.

Dzisiaj SoRoTo® produkuje i dystrybuuje mieszalniki o wymuszonym działaniu o pojemności 40, 80, 100, 120, 200 i 300 litrów – oraz wersję Light o pojemności 65 litrów. Zajmujemy się również dystrybucją przenośników taśmowych i kilku innych maszyn budowlanych w Danii i na całym świecie.

 

SO-RO-TO. OD LOKALNEGO BIZNESU RODZINNEGO DO GLOBALNEJ WSPÓŁPRACY

Nazwa „SoRoTo” jest połączeniem imion trzech synów Benny'ego Andersena: Sonny'ego, Ronny'ego i Tommy'ego. To był oczywisty wybór i można ją łatwo wymówić w dowolnym języku.

Wszyscy trzej synowie są częścią firmy od wielu lat. Tommy Andersen ma wykształcenie techniczne i mechaniczne, a zarówno Sonny, jak i Ronny są murarzami i tynkarzami.

Ponad 30-etnie doświadczenie w firmie, a także praktyczna znajomość branży budowlanej stanowią solidny fundament, na którym nasz nowy dyrektor generalny, Hans Terney Rasmussen, w dalszym ciągu się opiera.​

Firma stale się rozwija; rynek maszyn SoRoTo obejmuje teraz większą część świata, co oznacza potrzebę zmian.

Zaczęliśmy od przeniesienia całej firmy do nowej lokalizacji w Glostrup, niedaleko Kopenhagi. Oznacza to, że wszystkie nasze działy są teraz pod jednym dachem, a codzienne życie jest zsynchronizowane.

Nowe kwatery oferują miejsce na spotkania i prezentację produktów w naszym salonie.​

 

 

RODZINA ANDERSENÓW​

Od lewej: RONNY, TOMMY, SONNY ORAZ (z przodu) BENNY ANDERSEN