Mieszalnik o wymuszonym działaniu

Jak wymienić kołki sprężynowe?
Jeśli kołki sprężynowe zatrzasną się, można je łatwo wymienić. Po prostu postępuj zgodnie z tym prostym przewodnikiem.
Które części są objęte gwarancją?
Kliknij CZYTAJ WIĘCEJ, aby wyświetlić listę.
Jak mieszać bardzo cienkopłynny materiał w mieszalniku o wymuszonym działaniu
- Wsyp cały suchy materiał do mieszalnika
- Dodaj około 1/3 wody podczas pracy maszyny.

Kliknij CZYTAJ WIĘCEJ, aby przeczytać resztę instrukcji i obejrzeć film wideo
Czy mogę wymienić wyłącznik bezpieczeństwa na nowy lub stary?
Kliknij CZYTAJ WIĘCEJ, aby zobaczyć zdjęcia.
Czy mam wymienić bezpiecznik termiczny na stary lub nowy model?
Kliknij CZYTAJ WIĘCEJ, aby zobaczyć zdjęcia.
Chcę użyć generatora do zasilania mojego mieszalnika. Na co mam zwrócić uwagę?
Kliknij CZYTAJ WIĘCEJ.
Jak wymienić ramiona mieszające w mieszalniku o wymuszonym działaniu?
Kliknij CZYTAJ WIĘCEJ, aby uzyskać krótki i łatwy przewodnik wideo.
Jak wymienić ostrza mieszające w mieszalniku o wymuszonym działaniu?
W modelach 80 l - 300 l istnieje możliwość wymiany gumowych ostrzy; w modelach 120 l - 300 l możliwa jest również wymiana ostrzy stalowych. Można je po prostu przykręcić na końcu ramion mieszających i wymienić, używając odpowiednich części do maszyny. Film wideo jest w drodze!
Jak wymienić gumę na moich ostrzach? A jak guma jest najlepsza?
Zdejmij uszkodzoną gumę z ostrzy i opcjonalnie gumę w górnej części. Jeśli chcesz również zmienić górną gumę, zacznij od zamocowania tego.
Jak ustalić rozmiar mojego mieszalnika o wymuszonym działaniu?
Istnieją trzy sposoby, aby ustalić, który model posiadasz.
Czy muszę używać dłuższych lub krótszych ramion mieszających do mieszalnika 300 l?
Starszy mieszalnik o wymuszonym działaniu SoRoTo® 300 l miał dłuższe ramiona mieszające. Gdy kształt pokrywy kratki został zmieniony (uzyskała ona lepszą krzywiznę – a przez to mocniejszą – wysokość PI), ramiona uległy skróceniu. Istnieje możliwość zakupu zarówno nowych, jak i starszych mieszalników.
Gdzie znajdę numer seryjny na moim mieszalniku o wymuszonym działaniu?
Numer seryjny na mieszalniku o wymuszonym działaniu SoRoTo® jest umieszczony z boku wyłącznika bezpieczeństwa.
Jak konserwować i czyścić mieszalnik o wymuszonym działaniu
Oczyść swój mieszalnik o wymuszonym działaniu po każdym użyciu. Możesz np. użyj myjki ciśnieniowej w bębnie (NIE WOLNO jej używać do czyszczenia części elektrycznych). Podczas mieszania produktu zawierającego klej (takiego jak asfalt gumowy/żywica) można albo spalić ostrza, lub użyć zbyt gorącej wody. PAMIĘTAJ: Produkt zawierający klej należy mieszać tylko za pomocą stalowych ostrzy.
Jak zamontować ramię turbo na mieszalniku o wymuszonym działaniu 300 l?
Montaż ramienia Turbo na 300-litrowym mieszalniku o wymuszonym działaniu jest łatwy – a rezultatem jest znacznie krótszy czas mieszania. Wszystko, co musisz zrobić, to wymienić ramię w pozycji 21, pokazane na powiększonym rysunku mieszalnika 300-litrowego. PAMIĘTAJ: Ramię Turbo jest przeznaczone wyłącznie do zaprawy bez kamieni.
Koła załadunkowe: starlock czy śrubowe?
W starszych maszynach koła załadunkowe (małe na uchwycie maszyny) były mocowane za pomocą brzeszczotu Starlock. Nowe zamiast nich mają śruby. Istnieje możliwość dokupienia kół załadunkowych zarówno z mechanizmem Starlock, jak i ze śrubą.
Ostrza gumowe a ostrza stalowe?
Kupując mieszalnik o wymuszonym działaniu SoRoTo®, wybierasz, czy chcesz aby został on dostarczony ze stalowymi lub gumowymi ostrzami. Standardowa wersja w mniejszych modelach (40 l - 120 l) ma ostrza ze stali, a większe modele (200 l i 300 l) mają gumowe ostrza – ale możesz otrzymać takie, jakie chcesz.
Czy mogę mieszać asfalt gumowy, mokry wlew lub materiał związany żywicą w mieszalniku o wymuszonym działaniu?
Tak, możesz! Sprzedajemy wiele mieszalników o wymuszonym działaniu do Wielkiej Brytanii i Australii do mieszania kruszyw żywicznych i gumy wylewanej na mokro, a SoRoTo® to jedna z najbardziej wydajnych maszyn do tego celu.
Koła: dzielone czy śrubowe?
W starszych maszynach duże koła, po których przesuwa się maszynę, są zapinane na rozcięcie; są one mocowane za pomocą rozdzielacza; nowe mają stabilną śrubę. Istnieje możliwość dokupienia zarówno szpilek, jak i śrub.
Jak zamontować kontroler pyłu na mieszalniku o wymuszonym działaniu?
Poręczny kontroler pyłu SoRoTo®, który ogranicza niebezpieczny pył emitowany podczas mieszania, jest łatwy w montażu. Kontroler pyłu montuje się po wewnętrznej stronie pokrywy kratki, gdzie w niektórych przypadkach zostały już wywiercone otwory. Przewodnik wideo już wkrótce!
Mój mieszalnik o wymuszonym działaniu nie uruchamia się...
Kiedy transportujesz i konfigurujesz mieszalnik o wymuszonym działaniu, istnieje kilka łatwych do rozwiązania przyczyn, dla których się nie uruchamia. Oto, co należy sprawdzić, jeśli mieszalnik o wymuszonym działaniu nie uruchomi się.
Mój mieszalnik o wymuszonym działaniu przepala bezpieczniki/ nie można wyciągnąć pełnego obciążenia
Jest kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, jeśli mieszalnik działa w ten sposób. 1. Sprawdź, czy maszyna znajduje się w osobnej grupie zasilania (230 V min. 10 Amp. / 110V min. 16 Amp.) 2. Sprawdź, czy używany kabel to mocny kabel gumowy o długości maks. 10 metrów. 3. Sprawdź, czy kondensatory nie są zdeformowane ani przepalone.
Czym różni się model 65-light?
65-Light to model opracowany dla rzemieślników, którzy nie używają zbyt często mieszalnika o wymuszonym działaniu. Posiada cieńszy bęben, różne ramiona mieszające itp. Przeczytaj więcej w opisie produktu 65-Light.
Jak zamontować nowy kondensator na starym silniku?
W niektórych starszych mieszalnikach kondensatory zostały zamontowane po wewnętrznej stronie silników. W nowych mieszalnikach kondensatory są zamontowane na zewnątrz i są nieco większe od starych. Nowe kondensatory można jednak nadal montować wewnątrz starego silnika, wystarczy usunąć trochę nadmiaru plastiku z dna. Uważaj, aby go nie otworzyć!
Mój mieszalnik brzęczy...
Ważne jest, aby upewnić się, czy dźwięk ten pochodzi z silnika, czy z przełącznika. Jeśli silnik wydaje dźwięk, problem dotyczy silnika. Jeśli przełącznik wydaje dźwięki, to on stanowi problem.
Porozmawiaj o tym ze swoim ekspertem SoRoTo.
Ramiona mieszające podnoszą się...
Ramiona mieszające mogą się podnosić z kilku powodów: - Sprawdź, czy wał wyjściowy nie jest wypełniony mieszanym produktem. - Sprawdź, czy mieszalnik jest wyposażony w odpowiednie ramiona mieszające do aktualnego zastosowania. Ostrza stalowe nie mogą być używane do mieszania materiału zawierającego skały (z kamieniami powyżej 8 mm).
Z mojego mieszalnika o wymuszonym działaniu wydobywa się dym ...
Jeśli z mieszalnika wydobywa się dym, najprawdopodobniej jeden lub więcej kondensatorów jest uszkodzonych i natychmiast należy je wymienić.

 

POWRÓT DO FAQ ​

 

CZY ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI?

W przeciwnym razie zawsze możesz do nas zadzwonić lub napisać. SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI​