Mieszalnik o wymuszonym działaniu

Jak wymienić kołki sprężynowe?
Jeśli kołki sprężynowe zatrzasną się, można je łatwo wymienić. Po prostu postępuj zgodnie z tym prostym przewodnikiem.
Które części są objęte gwarancją?
Kliknij CZYTAJ WIĘCEJ, aby wyświetlić listę.
Jak mieszać bardzo cienkopłynny materiał w mieszalniku o wymuszonym działaniu
- Wsyp cały suchy materiał do mieszalnika
- Dodaj około 1/3 wody podczas pracy maszyny.

Kliknij CZYTAJ WIĘCEJ, aby przeczytać resztę instrukcji i obejrzeć film wideo
Jak wymienić ramiona mieszające w mieszalniku o wymuszonym działaniu?
Kliknij CZYTAJ WIĘCEJ, aby uzyskać krótki i łatwy przewodnik wideo.
Jak wymienić ostrza mieszające w mieszalniku o wymuszonym działaniu?
W modelach 80 l - 300 l istnieje możliwość wymiany gumowych ostrzy; w modelach 120 l - 300 l możliwa jest również wymiana ostrzy stalowych. Można je po prostu przykręcić na końcu ramion mieszających i wymienić, używając odpowiednich części do maszyny. Film wideo jest w drodze!
Jak wymienić gumę na moich ostrzach? A jak guma jest najlepsza?
Zdejmij uszkodzoną gumę z ostrzy i opcjonalnie gumę w górnej części. Jeśli chcesz również zmienić górną gumę, zacznij od zamocowania tego.
Jak ustalić rozmiar mojego mieszalnika o wymuszonym działaniu?
Istnieją trzy sposoby, aby ustalić, który model posiadasz.
Czy muszę używać dłuższych lub krótszych ramion mieszających do mieszalnika 300 l?
Starszy mieszalnik o wymuszonym działaniu SoRoTo® 300 l miał dłuższe ramiona mieszające. Gdy kształt pokrywy kratki został zmieniony (uzyskała ona lepszą krzywiznę – a przez to mocniejszą – wysokość PI), ramiona uległy skróceniu. Istnieje możliwość zakupu zarówno nowych, jak i starszych mieszalników.
Gdzie znajdę numer seryjny na moim mieszalniku o wymuszonym działaniu?
Numer seryjny na mieszalniku o wymuszonym działaniu SoRoTo® jest umieszczony z boku wyłącznika bezpieczeństwa.
Jak konserwować i czyścić mieszalnik o wymuszonym działaniu
Oczyść swój mieszalnik o wymuszonym działaniu po każdym użyciu. Możesz np. użyj myjki ciśnieniowej w bębnie (NIE WOLNO jej używać do czyszczenia części elektrycznych). Podczas mieszania produktu zawierającego klej (takiego jak asfalt gumowy/żywica) można albo spalić ostrza, lub użyć zbyt gorącej wody. PAMIĘTAJ: Produkt zawierający klej należy mieszać tylko za pomocą stalowych ostrzy.
Jak zamontować ramię turbo na mieszalniku o wymuszonym działaniu 300 l?
Montaż ramienia Turbo na 300-litrowym mieszalniku o wymuszonym działaniu jest łatwy – a rezultatem jest znacznie krótszy czas mieszania. Wszystko, co musisz zrobić, to wymienić ramię w pozycji 21, pokazane na powiększonym rysunku mieszalnika 300-litrowego. PAMIĘTAJ: Ramię Turbo jest przeznaczone wyłącznie do zaprawy bez kamieni.
Koła załadunkowe: starlock czy śrubowe?
W starszych maszynach koła załadunkowe (małe na uchwycie maszyny) były mocowane za pomocą brzeszczotu Starlock. Nowe zamiast nich mają śruby. Istnieje możliwość dokupienia kół załadunkowych zarówno z mechanizmem Starlock, jak i ze śrubą.
Ostrza gumowe a ostrza stalowe?
Kupując mieszalnik o wymuszonym działaniu SoRoTo®, wybierasz, czy chcesz aby został on dostarczony ze stalowymi lub gumowymi ostrzami. Standardowa wersja w mniejszych modelach (40 l - 120 l) ma ostrza ze stali, a większe modele (200 l i 300 l) mają gumowe ostrza – ale możesz otrzymać takie, jakie chcesz.
Czy mogę mieszać asfalt gumowy, mokry wlew lub materiał związany żywicą w mieszalniku o wymuszonym działaniu?
Tak, możesz! Sprzedajemy wiele mieszalników o wymuszonym działaniu do Wielkiej Brytanii i Australii do mieszania kruszyw żywicznych i gumy wylewanej na mokro, a SoRoTo® to jedna z najbardziej wydajnych maszyn do tego celu.
Koła: dzielone czy śrubowe?
W starszych maszynach duże koła, po których przesuwa się maszynę, są zapinane na rozcięcie; są one mocowane za pomocą rozdzielacza; nowe mają stabilną śrubę. Istnieje możliwość dokupienia zarówno szpilek, jak i śrub.
Jak zamontować kontroler pyłu na mieszalniku o wymuszonym działaniu?
Poręczny kontroler pyłu SoRoTo®, który ogranicza niebezpieczny pył emitowany podczas mieszania, jest łatwy w montażu. Kontroler pyłu montuje się po wewnętrznej stronie pokrywy kratki, gdzie w niektórych przypadkach zostały już wywiercone otwory. Przewodnik wideo już wkrótce!
Mój mieszalnik o wymuszonym działaniu nie uruchamia się...
Kiedy transportujesz i konfigurujesz mieszalnik o wymuszonym działaniu, istnieje kilka łatwych do rozwiązania przyczyn, dla których się nie uruchamia. Oto, co należy sprawdzić, jeśli mieszalnik o wymuszonym działaniu nie uruchomi się.
Mój mieszalnik o wymuszonym działaniu przepala bezpieczniki/ nie można wyciągnąć pełnego obciążenia
Jest kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, jeśli mieszalnik działa w ten sposób. 1. Sprawdź, czy maszyna znajduje się w osobnej grupie zasilania (230 V min. 10 Amp. / 110V min. 16 Amp.) 2. Sprawdź, czy używany kabel to mocny kabel gumowy o długości maks. 10 metrów. 3. Sprawdź, czy kondensatory nie są zdeformowane ani przepalone.
Czym różni się model 65-light?
65-Light to model opracowany dla rzemieślników, którzy nie używają zbyt często mieszalnika o wymuszonym działaniu. Posiada cieńszy bęben, różne ramiona mieszające itp. Przeczytaj więcej w opisie produktu 65-Light.
Jak zamontować nowy kondensator na starym silniku?
W niektórych starszych mieszalnikach kondensatory zostały zamontowane po wewnętrznej stronie silników. W nowych mieszalnikach kondensatory są zamontowane na zewnątrz i są nieco większe od starych. Nowe kondensatory można jednak nadal montować wewnątrz starego silnika, wystarczy usunąć trochę nadmiaru plastiku z dna. Uważaj, aby go nie otworzyć!
Mój mieszalnik brzęczy...
Ważne jest, aby upewnić się, czy dźwięk ten pochodzi z silnika, czy z przełącznika. Jeśli silnik wydaje dźwięk, problem dotyczy silnika. Jeśli przełącznik wydaje dźwięki, to on stanowi problem.
Porozmawiaj o tym ze swoim ekspertem SoRoTo.
Ramiona mieszające podnoszą się...
Ramiona mieszające mogą się podnosić z kilku powodów: - Sprawdź, czy wał wyjściowy nie jest wypełniony mieszanym produktem. - Sprawdź, czy mieszalnik jest wyposażony w odpowiednie ramiona mieszające do aktualnego zastosowania. Ostrza stalowe nie mogą być używane do mieszania materiału zawierającego skały (z kamieniami powyżej 8 mm).
Z mojego mieszalnika o wymuszonym działaniu wydobywa się dym ...
Jeśli z mieszalnika wydobywa się dym, najprawdopodobniej jeden lub więcej kondensatorów jest uszkodzonych i natychmiast należy je wymienić.

 

POWRÓT DO FAQ ​

 

CZY ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI?

W przeciwnym razie zawsze możesz do nas zadzwonić lub napisać. SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI​